Idea, która łączy pokolenia

W dniach 20-21 czerwca 2009 r. w Kałkowie-Godowie koło Starachowic po raz kolejny spotkają się żołnierze i przyjaciele Narodowych Sił Zbrojnych. Tam trzeba być!

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej od wielu lat jest celem dorocznych, czerwcowych pielgrzymek żołnierzy i sympatyków Narodowych Sił Zbrojnych. Także w tym roku spotkamy się tam razem!

W sobotę 20 czerwca o godzinie 20.00 planowany jest koncert akustyczny oraz wspólne ognisko z udziałem żołnierzy NSZ oraz ich młodych przyjaciół.

W niedzielę 21 czerwca o godzinie 12.00 rozpocznie się Msza święta w intencji poległych i zmarłych żołnierzy NSZ, a następnie tradycyjny przemarsz do pod sztandarami Związku Żołnierzy NSZ do Kaplicy Narodowych Sił Zbrojnych, znajdującej się w wysokiej na 33 metry budowli zwanej Golgotą. Z jej szczytu rozciąga się przepiękny widok na Ziemię Świętokrzyską.

Po uroczystościach spotkamy się wszyscy z Prezesem ZŻ NSZ Arturem Zawiszą na wspólnym obiedzie (koszt obiadu nie przekracza 15 zł).

W trakcie dwudniowego spotkania w Kałkowie-Godowie funkcjonować będzie także stoisko z książkami i materiałami multimedialnymi o tematyce związanej z Narodowymi Siłami Zbrojnymi.

Sanktuarium w Kałkowie-Godowie jest coraz popularniejszym miejscem spotkań młodych ludzi z legendarnymi Żołnierzami Wyklętymi z NSZ. Dla jednych i drugich jest to unikalna możliwość spotkania się kilku pokoleń ludzi, których łączy patriotyzm i wiara w te same ideały.

Kałków-Godów ma dobrze przygotowaną bazę turystyczną. Jest tam wiele punktów gastronomicznych oraz 120 miejsc noclegowych w przystępnych cenach.

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej Kałków-Godów 84a
27-225 Pawłów k. Starachowic, Woj. świętokrzyskie
Noclegi: tel. (0-41) 272-18-88, (0-41) 272-17-00.

http://www.kalkow.radom.opoka.org.pl/index_go.html


www.kalkow-godow.pl
MUSISZ TAM BYĆ – HISTORIA SIĘ POWTÓRZY !


Premiera płyty „Twardzi jak stal”

Album "Twardzi jak stal" doczekał się wydania na płytach kompatkowych. Wersja na cd wzbogacona jest o 3 dodatkowe utwory!

Album „Twardzi jak stal. Muzyczny hołd dla Narodowych Sił Zbrojnych” dostępny był do tej pory wyłącznie w internecie. Teraz doczekał się wydania na płytach kompaktowych! Nowości na płycie to 2 dodatkowe utwory grup Forteca i Husaria, nowy utwór formacji Interzone oraz piosenka "Biały Krzyż" w wykonaniu zespołu Irydion. Znajdziemy tak także 10 utwórów znanych już słuchaczom ze strony TwardziJakStal.PL Całość materiału poddana została profesjonalnemu masteringowi i opakowana w okładkę przygotowaną przez Twórcownię Lach.

Płytę można otrzymać w Związku Żołnierzy NSZ oraz u lokalnych dystrybutorów.

Związek Żołnierzy NSZ
Zarząd Główny
Ul. Mokotowska 17 / 33
00-640 Warszawa
tel. (022) 825 56 64 (środy i piątki od. 11.00 do 15.00)
zgnsz@op.pl
www.twardzijakstal.pl

PKO BP Oddział IX w Warszawie
55 1020 1097 0000 7002 0001 2872TWARDZI JAK STAL
Muzyczny Hołd dla Narodowych Sił Zbrojnych

PROLOG:
LORD KULA – Dojrzewać w burzach

1939-1956:
GRAY RAMBLER – Nie poddaj się
FORTECA – 1942 ( nowość!)
MOLIK & PIĘTAK & WŁASNOWOLSKI – Wilki
TADEUSZ SIKORA – Żołnierzom NSZ
DAWID HALLMANN – Skazani na śmierć
NAWIA – Odwieczne Polskie Fatum
HUSARIA – Bitwa o prawdę (nowość !)
SCHMALETZ – Rewolucyjna NSZ
IRYDION – Biały krzyż (nowość!)
INTERZONE – Po bitwie (nowość!)
DAWID HALLMANN – Gloria Tibi Domine
NAWIA – 9mm Błyskawica

EPILOG:
BASTION – Tożsamość

„TWARDZI JAK STAL Muzyczny Hołd dla Narodowych Sił
Zbrojnych”, Żwiązek Żołnierzy NSZ 2008


ZŻ NSZ


Projekt TWARDZI JAK STAL to muzyczny hołd oddany Narodowym Siłom Zbrojnym - legendarnej armii Polski Podziemnej fascynującej również w dzisiejszych czasach. W bohaterskiej historii NSZ jest bowiem wszystko to, co najpiękniejsze w legendzie Pokolenia Kolumbów.

Młodość i entuzjazm tysięcy chłopców i dziewcząt, takich samych jak ja i Ty. Pragnienie wolności, które wypełniało ich serca. Niewyobrażalna siła ich sprzeciwu wobec dwóch najpotworniejszych, totalitarnych mocarstw w historii ludzkości.

Marzenia o Polsce, wolnej i lepszej, bo przecież zawsze chcemy, by to co nowe bylo lepsze od tego co stare. Wierność wobec towarzyszy broni, silniejsza niż strach przed śmiercią i torturami. Idealizm i wiara we własną wizję Przyszłości.

Tragedia narodu zdradzonego przez fałszywych przyjaciół i tragedia ostatnich partyzantów jego wyklętej armii. Potęga wiary i modlitwy, którą karmili swe dusze przed wyruszeniem do bitwy. Tarcze ryngrafów z Matką Boską, chroniące ich młode piersi.

Bojowy okrzyk Śmierć Wrogom Ojczyzny!, adresowany znienawidzonym okupantom. Brzozowe krzyże, pod którymi śpią wyklęci żołnierze...


Dyrektor artystyczny projektu: Dawid Zadura

Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
ul. Biesiadna 2/4
05-077 Warszawa
zgzznsz@gmail.com
www.nsz.com.pl


Opracowanie graficzne: Twórcownia Lach(c) Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych